Shingle Çatı Kaplama

Şıngıl Çatı Kaplama
Şıngıl Çatı Kaplama Modelleri

Eğimli çatı kaplama malzemesi olan shingle (şıngıl) çatı levhaları yaygın olarak kullanılan ve kullanımı her geçen gün artan bir üründür.

Shingle levhaların uygulanması için tavsiye edilen en düşük çatı eğimi %20'dir. Kırmızı kiremit renginde olup, 1 paket: 2,61m² alan kaplar.

Gaziantep ve ilçelerinde şıngıl çatı kaplama bilgi ve deneyimine sahip lider firmalardan biriyiz. Gaziantep şıngıl çatı sistemleri hakkında bilgi almak isterseniz 0533 635 61 90 telefonumuzdan bizi arayınız.

Şıngıl levhalar esnek bir çatı kaplama malzemesidir. Ülkemizde Şingıl ya da şıngıl olarak adlandırılmıştır. Petrol esaslı bir su yalıtım malzemesidir. Zaman-zaman membran ile karıştırılır. Yeşil, kırmızı veya gri renkleri bulunabilir. En çok kırmızı rengi tercih edilir. Ayrıca, uçları yuvarlak veya petek görünümlü, köşeli türleri de vardır.

Bir paketi yaklaşık 3m² kaplar. Oldukça esnek ve yapışkandır. Çatılarda kullanılan, çok iyi bir su izolasyon malzemesidir. Şıngıl bir çatı izolasyon malzemesidir. Çatılara izolasyon yaptığı gibi hoş dekoratif bir görünüm katar. Genellikle diğer çatı kaplama malzemelerinden daha ucuzdurlar. Ayrıca kurulum için daha az eğitim ve uzmanlık gerektirir, bu da işçilik maliyetini düşürür. Bu faydalara ek olarak, asfalt shingle çatı kaplamasının beklenen uzun bir ömrü vardır.

Şıngıl çatılar, kompozit malzemeye benziyor, hatta yakından bakılıyor ama maliyeti çok daha düşük. Ve asfaltla hemen hemen aynı ağırlığa sahiptir, bu nedenle Arduazla yapacağınız gibi çatı yapısını güçlendirmenize gerek yoktur. Plastik / polimer, kil, kauçuk veya asfalt dahil olmak üzere çeşitli bileşimlerden oluşan sahte arduvaz, gerçek arduvazdan daha kaygandır. 

ACK Çatı olarak yaptığımız malzeme türüne göre başlıca çatı çeşitleri;

  • Kiremit çatı
  • Metal kiremit çatı
  • Panel çatı
  • Shingle çatı
  • Çelik Konstrüksiyon çatı
  • Arduazlı çatı
  • Membran çatı
  • Onduline Çatı

 

Tags

ACK Çatı LTD ŞTI

Yeşilevler Mah. 88030 Nolu Cad. No:29 B Şahinbey/Gaziantep

Telefon : 0533 635 61 90

Email : info@ackcati.com