Arduazlı Çatı Kaplama

Arduazlı Çatı Kaplama
Arduazlı Çatı Sistemleri

“Arduvaz çatı kaplama doğal bir taştan elde edilen bir yapı birimidir. Jeologlar kayağan taşı olarak da adlandırırlar.  

Özellikle Avrupa’da çok uzun yıllardan beri kullanılagelen uzun ömürlü, doğal, estetik ve prestijli bir çatı kaplama malzemesidir.

Gaziantep ve ilçelerinde arduvaz çatı kaplama bilgi ve deneyimine sahip lider firmalardan biriyiz. Arduaz çatı sistemleri hakkında bilgi almak istersenz 0533 635 61 90 telefonumuzdan bizi arayınız.

Arduvaz taşının Taşın en önemli özelliği tabakalar halinde bulunması ve 5-7 mm gibi kalınlıklarda işlenmesinin mümkün olmasıdır. Herhangi bir profile sahip olmayan plakalar halinde kesilir, klasik sistemde oldukça fazla bini yapılarak döşenir. Uygulaması da asfalt şingil malzemeye benzer. Avrupa’da yaygın bir çatı kaplama malzemesi olarak kullanılan Arduvaz, Avrupa mimarisinin de vazgeçilmez bir parça olarak asırlardır şehirlerin tarihine iz bırakıyor.

Kuşkusuz günümüzde pişmiş toprak, metal ve bitüm gibi hammaddelerden yapılmış çok sayıda çatı kaplama malzemesi bulunmaktadır ve bunlar pazarın önemli bir bölümünü oluşturur. ARDUVAZ ise nispeten yüksek maliyetine rağmen üstün özellikleri ve dayanımı sayesinde yüksek prestijinden değer kaybetmemektedir. Doğal malzemelerin gitgide önem kazandığı günümüzde ARDUVAZ hem çatıda hem de cephede modern mimarinin bir ögesi haline gelmiştir.

Arduvaz Nedir? Nerelerde kullanılır?: Mavimtrak kurşuni veya siyah renkli, kolayca ince tabakalara ayrılabilen sert, hafif bir taştır. Killi şist olan arduvazdan, çatıları örtmek, küçük taştahtalar yapmak için yararlanılır.

ACK Çatı olarak yaptığımız malzeme türüne göre başlıca çatı çeşitleri;

  • Kiremit çatı
  • Metal kiremit çatı
  • Panel çatı
  • Shingle çatı
  • Çelik Konstrüksiyon çatı
  • Arduazlı çatı
  • Membran çatı
  • Onduline Çatı

 

Tags

ACK Çatı LTD ŞTI

Yeşilevler Mah. 88030 Nolu Cad. No:29 B Şahinbey/Gaziantep

Telefon : 0533 635 61 90

Email : info@ackcati.com